MGKS DRZEWICA - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Wszystkich zawodników, którzy posiadają odzież sportową z Klubu, prosimy o jej zwrot.

Jeszcze więcej na

Pierwsze źródło informacji po meczu i w trakcie!

MGKS Drzewica

II kolejka sezonu 2014/2015

Klasa Okręgowa, grupa Piotrków Trybunalski

Gerlach Drzewica - LKS Lubochnia

Gerlach Drzewica - LKS Lubochnia 1:2 (0:1)

(Bartłomiej Matyja 87-karny - Kamil Seliga 40, Mateusz Głowacki 81-karny)

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Łukasz Tąder - Wiktor Sadzikowski (75 Michał Gapys), Stanisław Starus, Paweł Wrzosek, Grzegorz Tomasik - Norbert Szczepanik, Łukasz Oracz (45 Jacek Listkiewicz), Jakub Gulej (45 Mariusz Wrzosek), Bartłomiej Matyja - Jarosław Baran (70 Piotr Dąbrowski), Wojciech Ruta

Pierwszy w sezonie mecz Gerlacha rozgrywany w Drzewicy przyniósł zawód zgromadzonym na stadionie widzom. Pierwsze minuty gry nie wróżyły ani porażki, ani zwycięstwa KSG. W poczynania obydwu drużyn wkradał się chaos, lecz dała się zaobserwować lekka przewaga gości. Piłkarzom KSG nie pomagał nawet gorący doping grupy około dwudziestu zagorzałych fanatyków. Gdy pierwsza połowa dobiegała powoli końca, cios zadała Lubochnia, a dokładniej Kamil Seliga. Próby odrobienia strat przez Gerlach okazały się nieskuteczne, mimo gruntownej zmiany linii pomocy w przerwie meczu. Okazji do strzelenia bramki brakowało, co trzeba uznać za zasługę zacieśniających szyki obronne piłkarzy LKSu. Problemem Gerlacha są też kontuzje czołowych graczy ofensywnych - Radosława Kaczmarka i Damiana Nowickiego. Gdy kolejną bramkę, po wątpliwym rzucie karnym zdobyli goście, wiara w zwycięstwo zaczęła wygasać. W tym momencie nieoczekiwanie uaktywnili się cisi przez 80 minut przyjezdni kibice LKSu. W końcówce meczu, po jednej z niewielu składnych akcji Gerlacha sędzia spotkania podyktował rzut karny, gdy po nieco kontrowersyjnym faulu wpadając w pole karne upadł po wślizgu gracza Lubochni nasz kapitan, Bartek Matyja. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę, ale czasu i sił na zdobycie wyrównującego gola zabrakło. Porażka dała zapewne do myślenia trenerowi Tomaszowi Wiktorowiczowi, lecz o ile jest to początek sezonu, tym więcej ma on na szczęście czasu, by wyciągnąć właściwe wnioski.

Następne dwa mecze ligowe z udziałem KSG odbędą się na wyjeździe - 30. sierpnia w Wolborzu ze Szczerbcem, oraz 7. września w Mniszkowie.

Jednak już w ten wtorek, 27. sierpnia, o godzinie 17.00 odbędzie się mecz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, w którym nasza drużyna zagra z zespołem KS Paradyż, który to w ubiegłym sezonie zajął 2. miejsce w rozgrywkach IV ligi grupy łódzkiej.

Kolejny domowy mecz w okręgówce Gerlach Drzewica rozegra 14. września o godzinie 16.30 z drużyną LKS Mierzyn.

pon.

Świt Kamieńsk 6:1 RKS Rzeczyca