MGKS DRZEWICA - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Wszystkich zawodników, którzy posiadają odzież sportową z Klubu, prosimy o jej zwrot.

Jeszcze więcej na

Pierwsze źródło informacji po meczu i w trakcie!

MGKS Drzewica

MGKS Drzewica   LKS Lubochnia

2016-09-18, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Gerlach Drzewica - LKS Lubochnia 2:0 (1:0)
Bramki: Radosław Kaczmarek 8-k., Wojciech Ruta 90+2
Trener: Ryszard Pomykała
W rezerwie pozostali: Hubert Ptaszek, Kamil Wasiak, Rafał Gągorowski, Mariusz Pomykała

Drugi z rzędu mecz domowy Gerlacha toczył się w opadach deszczu. Mocno nasiąknięte boisko po raz pierwszy w tym sezonie spotkało się z piłkarskim obuwiem obydwu drużyn. Od pierwszych minut inicjatywę przejął Gerlach, a już przy drugiej okazji faulowany w polu karnym był Wojciech Ruta. Jedenastkę na bramkę zamienił Radosław Kaczmarek. Około 150 kibiców pomimo deszczu mogło oglądać w pierwszej połowie bardzo dobrą grę Gerlacha, który stworzył sobie blisko 10 dogodnych sytuacji podbramkowych. Na szczęście dla bramkarza Lubochni, naszym zawodnikom dopisywała nieskuteczność, i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Podrażnieni przebiegiem gry goście, z animuszem wyszli na drugą połowę, jednak w tej bardzo dobrze radził sobie nasz blok defensywny. Po jednym  ze strzałów LKS-u piłka zatrzymała się na poprzeczce. Na przełomie 55 i 58 minuty doszło do sytuacji, którą wszyscy niemal zgromadzeni kibice podsumowali gwizdami. Dwa bardzo wątpliwe faule popełnił Jakub Gulej, i sędzia w obydwu przypadkach napomniał go żółtą kartką. W efekcie, podobnie jak w poprzednim meczu Gerlach grał w 10tkę przez pół godziny. Rozochoceni goście za wszelką cenę szukali wyrównującej bramki, skupiona i skuteczna defensywa uchroniła Łukasza Tądra przed koniecznością trudnych eskapad. W doliczonym czasie gry, jedną z kontr wykorzystał Wojciech Ruta, ustalając wynik spotkania.

Gerlach pozostał wiceliderem Klasy Okręgowej i pożegnał się z trenerem Ryszardem Pomykałą po niewiele ponad dwumiesięcznej współpracy. Podsumowanie bilansu meczów oficjalnych, to 6 zwycięstw (5 w lidze, 1 w Pucharze Polski) oraz 2 porażki (1 w lidze, 1 w Pucharze Polski). Po meczu, w obecności Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica, Pana Janusza Reszelewskiego doszło do wzajemnych podziękowań i życzeń, a także dyskusji dotyczących przyszłości piłkarstwa w Drzewicy, w które wiarę przywrócił właśnie trener Ryszard Pomykała.

W przyszłą Niedzielę, nasi piłkarze udadzą się na wyjazdowy mecz do Mniszkowa, gdzie zmierzą się z miejscowym LKSem.

W sobotę zaś o godz. 11.00, Juniorzy Młodsi podejmą Pilicę Przedbórz. Młodzicy o tej samej porze rozegrają mecz w Mniszkowie.

Informacje o kadrze MGKS Drzewica

1. Łukasz Tąder
2. Jakub Gulej 2?,cz
3. Szymon Rafalski